Kurucumuz

Dr. Av. Mert Van

Dr. Av. Mert Van, İstanbul’da doğmuş ve Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun olmuştur. İlk tercihi olan, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdikten hemen sonra serbest avukat olarak çalışmaya başlamış, ardından İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı’nda doktora tezini sunarak “Hukuk Doktoru” unvanını almıştır.

Dr. Van, 34 yıldır kesintisiz olarak devam eden Avukatlık ve Hukuk Müşavirliğinde, çeşitli sektörel derneklerde, pek çok şirket ve holdingde “Danışman Hukuk Müşaviri” olarak görev yapmış, aynı zamanda bazı üst düzey yöneticilik pozisyonlarında bulunmuştur.

Dr. Av. Mert Van, pandemi ve Maraş depremi sonrası toplumdaki değişimi, arayışları ve ihtiyaçları gözlemlemiş ve doğru arazileri, uygun yatırımcılarla buluşturmak ve kolektif alım yapılması amacıyla bir platform oluşturmuş ve İstanbul’a en yakın bölge olan Ege Bölgesi ile Kuzey Ege Çanakkale’de insanları mutlu yaşam alanlarında bir araya getirmek için ARA GYD şirketini kurmuştur.

Pandemi ve deprem sonrası Bodrum havalisinde oluşan talep yoğunluğunu dikkate alan Van, hem Klasik Yarımada içindeki lokasyonlarda hem de Yeni Bodrum olarak adlandırdığı havalimanı çevresinde doğru ve kazançlı yaşam alanlarının oluşumunu desteklemektedir.

Dr. Av. Mert Van, Çanakkale ve Bodrum’da ticari ve sosyal faaliyetler ile her iki bölgeye değer katmayı hedeflemektedir.

Compare listings

Karşılaştırmak